תיאוריות ומודלים בטיפול

מדיום בטיפול
בטיפול פסיכולוגי שלושה מחוללים: תיאוריה, טכניקה (התערבות) והתווך- המדיום. מצע, המתפתח בתהליך תקשורתי למשהו שלישי. רפי ישי, ג‘ו ישי ואנוכי למדנו יחדיו את הנושא. בסיומו, הזמני, של תהליך זה יצרנו עבודה שחלקה מתפרסם ב‘שיחות‘ בחוברת יולי 2013
אש בחדר הטיפול
אש היא חומר, מהות יחודית בחיינו. היא אחת היסודות, היא מהווה בסיס לחום, לשריפה, לבעירה ולסכנה. ילדים כמבוגרים נמשכים אליהם, אולם בגיל החביון בנים רבים מוצאים עצמם מתעסקים באש באופן מסוכן. במאמר שמופיע כאן מוצגים רעיונות על אש בחדר הטיפול, לא כמטאפורה, אלה כמדיום טיפולי חשוב.
טיפול בהורות
במאמר זה, מוצג מודל שאני מפתח בשנים האחרונות. לניסוני הטיפול כמטפל בהורים ובהורות וכמדריך פסיכולוגים ופסיכותרפסטים שעובדים עם מבוגרים ועם ילדים, חסרה אבחנה בין סוגי ההתערבות הטיפולית עם הורים בכלל, והתמקדות בהורות בפרט. מאמר זה מציג סיכום של דברים שעליהם שוחחתי עם צוותים טיפוליים ביחידות לבריאות הנפש, בשרותים פסיכולוגים חינוכיים ובמקומות מגוונים אחרים. כאן מצורף מאמר שפורסם בפסיכואקטואליה בתחילת שנת 2011.
[הורד קובץ]
סקירת מחקרים העוסקים ביעילותו הטיפול הדינמי - המלצה למאמרו של צבי גיל בכתב העת מרחבים
סקירת מחקרים העוסקים ביעילותו הטיפול הדינמי והשוואות בין סוגי טיפולים שונים- המלצה למאמר של צבי גיל ראיות ליעילות של טיפולים פסיכו דינמיים – סקירה, בכתב העת האינטראקטיבי למחשבה פסיכואנליטית מרחבים.
[קרא עוד]
שילוב בעלי חיים בתהליך הטיפולי כמדיום
ספר חדש ! פורסם הספר ‘טיפול בעזרת בעלי חיים - תיאוריה ופרקטיקה‘ הפרק הראשון בספר עוסק במשמעות שילוב בעל חיים כמדיום יחודי בפסיכותרפיה. הפרק נכתב במשותף על ידי דרור אורן וננסי פריש-פלס
[קרא עוד]